Przypominamy tekst, który ukazał się na łamach „Dziennika Bałtyckiego” 5 stycznia 2007 roku. Opublikowaliśmy wtedy reportaż o zdjęciach odnalezionych w archiwum prywatnym marynarza, który odwiedził Gdańsk w styczniu 1946 roku i wraz ze swoim aparatem zwiedził zniszczone wojną miasto. Zdjęcia, które wtedy opublikowaliśmy robią nadal niesamowite wrażenie. Warto je zobaczyć, szczególnie, że są kolorowe, co - jak na tamte czasy - nie było standardem.
Kiedyś zadałam studentom pytanie, jakie ich zdaniem jest dziecko idealne. Odpowiadali: ciche, posłuszne, wykonujące polecenia. Następnie zapytałam, jaki powinien być dorosły? Kreatywny, otwarty, pewny siebie. Pytanie więc, kiedy to ciche i posłuszne dziecko ma się stać tym niezależnym dorosłym? - rozmawiamy z dr Moniką Deją, psychologiem UKW.
Zmiana standardu nadawania telewizji naziemnej na DVB-T2/HEVC wprowadzana jest etapami i rozpoczęła się wiosną 2022 roku. Przed nami jeszcze dwa "duże wyłączenia". Pierwsze nastąpi pod koniec maja, a kolejne pod koniec czerwca. – To będzie ostatnie przełączenie. Od połowy lipca cała Polska będzie objęta nowym sygnałem telewizji cyfrowej DVBT-2/HEVC – mówi nam ekspert. Jak sprawdzić, czy nasz telewizor odbiera sygnał DVB-T2/HEVC?
GUS prognozuje, że do 2050 roku 40 proc. Polaków będzie mieć 60 lat lub więcej. Obniżony w 2017 roku wiek emerytalny pozwala 60-letnim kobietom oraz 65-letnim mężczyznom zakończyć aktywność zawodową. Jednak prawie połowa z nas zdaje sobie sprawę, że będzie zmuszona pracować dłużej. Niemal tyle samo nie chciałoby pracować więcej, niż przewidują przepisy emerytalne. – Przyszli emeryci boją się też o wysokość swoich świadczeń, a każdy dodatkowy rok na rynku pracy to wyższa ostatecznie emerytura, co dla większości osób jest kluczowym argumentem za pozostawaniem dłużej na rynku pracy – wskazuje w rozmowie z nami ekspert.
Gościmy
Odwiedza nas 236 gości oraz 0 użytkowników.
Nasza witryna korzysta z plików cookies (ciasteczek) w celu świadczenia usług,proszę zapoznać się z Polityką cookies